Sümboolika

Vapp
Kaldjaotusega vasakult poolitatud roheline-kuldne kilp. Ülemisel, rohelisel väljal kuldne rõngasrist; alumisel, kuldsel väljal kaks rohelist püstist tammelehte.

albu

Põhjendus
Kuldne rõngasrist (päikeseratas) – põhjarahvaste ürgne päikese, elu ja õnne võrdkuju. Üksikasjalikumalt: ring – kõiksus, universum; püstsirge – Looja (unikaalsus); rõhtsirge – looming lõpmatus järjepidevuses. Tammelehed viitavad tammele, eestlase pühale puule – pikaealisuse, tugevuse ja jõu võrdkujule. Tammelehed osutavad ka Albu mailt võrsunud A.H.Tammsaarele, Eesti ühele nimekaimale kirjanikule.

Lipp
Albu valla lipp on ristkülikukujuline vapilipp. Lipu normaalmõõtmed on 100 x 150 cm; laiuse ja pikkuse suhe on 2 : 3 ühikut.

albul

Valla sümboolika ametlik kirjeldus asub siin: http://valitsus.ee/et/riigikantselei/riigi-ja-omavalitsuste-symbolid/omavalitsuste-symbolid

 

Albu valla vapimärk ja teenetemärk

Vapimark

Vapimärk on kahekihiline. Alumine kiht on kergelt ovaalis, mida allpoolt kaunistavad tammelehed ja üleval kaares valge emaili sees on tekst “ALBU VALD”. Keskel on kuldne, rohelise emailiga emailitud valla vapp.

Vapimärk antakse Albu valla aukodaniku nimetuse pälvinud isikule. Albu valla aukodaniku nimetus antakse füüsilisele isikule auavaldusena Albu vallaga seotud elutöö või eriliste saavutuste eest. Aukodaniku nimetuse andmise otsustab vallavolikogu.

Teenetemark

Teenetemärk on kahekihiline. Teenetemärgi alusristi tüüp on rõngasrist, mille harude otstes on väikesed rohelise emailiga kaetud rõngasristid. Märgi keskmes on ümmargune valge emailiga emailitud sõõr, mille keskel on kuldne, ja rohelise emailiga emailitud, valla vapp ja selle ümber emaili sees olev tekst “ TEENETE EEST”. Suure rõngasristi harude vahel on reljeefsed tammelehed ja osaliselt on saetud azuurseks.

Teenetemärk antakse füüsilisele isikule aktiivse ühiskondliku tegevuse eest, mille jooksul on saavutatud väljapaistvaid tulemusi. Teenetemärgi andmise otsustab vallavolikogu.

Alus: Albu Vallavolikogu 30.06.2011. a määrus “Albu valla tunnustuste avaldamise kord